Hakkımda

“Ben Kimim?” diye sorduğumda kendime, kendimden aldığım cevap şöyle oldu…

1990 yılının 28 Haziran günü İzmit SSK Hastanesinde gece yarısı açmışım dünyaya gözümü.

Dikiş öğretmeni annem Canan’ın ve dikiş makineleri satan esnaf olan babam Nihat’ın evliliklerinin ilk ve son çocuğuydum. 

Çocukluğum dikiş makinelerinin arasında, ipliklerle, kumaşlarla geçti.

5 yaşındayken Yalova’ya düştü yolumuz.

6 yaşıma geldiğimde annem beni anaokuluna vermek istedi. Ağladım, ağladım, ağladım. Eğitimden ilk kaçmam da o güne denk gelir. Okul bahçesinde koşan ben, peşimde annem, okul müdürü, hademeler…

7. yaşımda eğitime hazırdım. İlkokula diğer çocuklara nazaran zevkle, istekle, bir damla göz yaşı akıtmadan başladım Yalova Yusuf Ziya İlköğretim Okulu’nda…

1999 yılının 17 Ağustos’unda yani 9 yaşındayken Gölcük Depremi oldu. Anne ve babamı bu depremde  kaybettim. Bundan sonra hayata Kocaeli’de anneannem ve dedemle sürdürecektim. 

 4.sınıfa İzmit Hızır Reis İlköğretim Okulu’nda devam ettim ve ilköğretimden oradan mezun oldum.

2004 yılında kendimi İzmit Kız Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi’nde 25 kızın içinde tek erkek olarak Gıda bölümü okuyorken buldum. 4 yılım mutfak şeklindeki sınıflarda servis ve yemek yapmayı öğrenerek geçti.

Lise boyunca Burger King, Carrefour Sa gibi kurumlarda çalışarak iş hayatının zorluklarını ve mecbur kalmadıkça gıda sektöründe asla çalışmamam gerektiğini anladım.

2007 yılında tiyatroya merak sardım ve Anadolu Gösteri Sanatları Merkezi bünyesinde Türkiye’nin en genç Doğaçlama Tiyatro Ekibi olacak olan Gel de Gülme adlı grubu kurduk. Bir sene boyunca 50 kişilik oda tiyatromuzda güldük eğlendik.

2008 yılında Anadolu Üniversitesi’ne sınavsız geçiş yaparak Turizm ve Otel İşletmeciliği Ön Lisans öğrencisi oldum ve 2010 yılında kep atarak örgün öğrenciliğimi bitirdim.

2009 yılında arkadaşlarımla beraber Eskişehir’in ilk Doğaçlama Tiyatro Ekibi olacak ola12096041_1061636140543620_9086422193177978083_nn Tiyatro Alegori’yi kurduk. Alegori ile 200’e yakın oyun oynadım ve oynamaya devam ediyorum.

2009’da hayatıma Alegori’den başka bir renk daha kattım ve Eskişehir’in yerel gazetesi Anadolu’da köşe yazmaya başladım.

2010 yılında yolum Anadolu Üniversitesi radyosu 101.7 Radyo A’ya düştü. Zorlu bir eğitimden sonra öğrenci işçi sıfatında radyo programcısı ve haber spikeri olarak Türkiye’nin en iyi üniversite radyolarından biri olan Radyo A’da görev alarak, Hunigiller Show adlı programın yapımını ve sunumunu üstlendim.

2011 Eylül’de İstanbul’a düştü yolum ve 2012’de Palmali Holding’e bağlı Türkçe müzik yayını yapan PAL FM ve yabancı müzik yayını yapan  PAL STATION’da radyo programcısı olarak dört yıl boyunca çalıştım.  “Acil Çıkış” isimli kültür-sanat programımda Yekta Kopan, Behzat Uygur, Sunay Akın gibi birçok oyuncu ve yazarı ağırladım.

TMB_TV_loqosuTürk dünyasının tek ortak müzik kanalı TMB Tv’nin kurumsal sesi olarak çalışmaya devam ediyorum.

2014 yılında ise İzmit’te oyunlarına devam eden ve uzun form doğaçlama tiyatro yapan Güya Oyuncular ekibine dahil oldum. Alegori ve Güya Oyuncular ile zevkle sahneye çıkmaya devam.
Ekran Alıntısı


2015 yılında İstanbul’da daha fazla yaşamak istemediğime karar verdim ve Eskişehir’e taşındım. Eskişehir’de Tepebaşı Belediyesi’nde drama-doğaçlama tiyatro eğitimleri vermeye başladım.  Aynı zamanda seslendirmen ve sosyal medya uzmanı olarak çalıştım.

canada ile ilgili görsel sonucu2016 Haziran ayında daha da radikal bir karar alarak Türkiye’yi terk ettim ve Kanada’nın Toronto şehrine yerleştim. Burada dil eğitiminin yanı sıra freelance seslendirmen olarak çalışmaya devam ediyorum.

 

 

logo2017 Eylül’de Eray Güler ile birlikte “Kanada Geyikleri” isimli Youtube kanalımızı açtık. Kanalda Kanada ve buradaki yaşamımız hakkında videolar çekiyoruz. Buradan izleyebilirisiniz! 

0 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir