0

Çıplak Kadın Üzerinde Suşi

Japon kardeşlerimiz kendi aralarında düşünmüşler, bulmuşlar. Çıplak kadın üzerinde yemek servis etmece yani “Nyotaimori” çıkarmışlar ortaya. Böcek, salyangoz gibi bizim iğrenç olarak nitelendirdiğimiz bir sürü şeyi rahatlıkla yiyen bir toplum için şaşılacak şey değil.

Yalnız, sen bu olayı Türkiye’ye getirirsen olmaz. Ülkemiz fast-food kültürünü rahat kavradı ve uyguladı; ama bunu kaldıracağını düşünmüyorum. Sen kızı masaya yatır, çeşitli bölgelerine konulmuş suşileri ye, bunun için 350 dolar öde. Sonra istersen kızı eve götür, orada ye, bunun içinde 3500 euro öde. Yapılmayacak şey elbette değil. Ben yaygınlaşmasından ve doğacak muhabbetlerden korkuyorum daha çok.

Bizim Türk girişimciler bu durumu abartabilir. Çıplak kadın üzerinde, İskender kebap, göbek deliğinde işkembe çorbası, açık ağza konulmuş Urfa şiş kebap, kulaklara kiraz. Hem bir işletmeci nasıl güvenirde servis tabağını eve yollar. Şimdi arasam kebapçıyı, iki lahmacun istesem, bir kız gelse yatsa salonun ortasına, koysa üstüne lahmacunları bizim yememizi beklese. Lahmacun ne kadar ilgi çekici olabilir?

Neyse, çok ileri ihtimallere gittik. Daha chopstick (Japonların yemek yedikleri o meşhur çubuklar)’ı kullanmayı bilmeyen insanlarımızın o restoranlara gittiğini düşünelim. Cıbıldak yatan kızımızın durumunu düşünebiliyor musunuz? Çubuklar yanlış ellerde tehlikeli bir silaha dönüşebilir. Bu arada, istihdam yaratacağı da kesin. Vücuduna güvenen kızlarımız bir suşi servisinde 400 TL kazabiliyor(muş). Afiyet olsun, kolay gelsin :)

1.414 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir