0

Yemek Seçmeyi Sevenler Derneği

Başlıkta belirttiğim, şuan hayali olan derneği kurup, başkanı olabilirim. Eminim ki bir çok destekçim olacaktır. Çünkü bizler, yemek seçenler ve yemek seçmeden her şeyi yiyenler olarak ikiye ayrılıyoruz. Yüzde 50’lik bir destek söz konusu olabilir.

Damak tadı benim için önemli yahu. Sevdiğim şeyleri yemek istiyorum. Patlıcanın, bamyanın, midyenin vb. gibi birçok şeyin tadı bana kötü geliyor, yerken tatmin etmiyor. Yok sağlıklıdır, yok yararlıdır, bana ne? Asıl bunları durmadan yersem o zaman hasta olurum, ruhsal bunalımlara girerim.

Eğer ailede yemek seçmeyenler çoksa durum vahim. Evin aykırı insanı olarak hor görülürsün ve pişen yemekleri yemek zorunda kalırsın. Fakat anneler anlayışlı olabiliyor ve sana özel yemekler de pişebiliyor. Anneannem her ne kadar şikayetçi olsa da benim bu seçiciliğimden, o merhametli ev kadınlarından. Ortak noktamızı bulup, ona göre yemekler pişiriyor. Bazen kendi için yemekler yapsa da, bir tat oğlum diyorsa da, ben tadıp, yarıda bırakınca kabulleniyor durumu.

Biz yemek seçmeyi seven erkeklere yapılan en büyük sözlü müdahale, “Askerde yandın sen, ne çıkarsa onu yiyeceksin.” Desene çok kilo vereceğim, aman ne güzel :). Tamam yemek için yaşama, yaşamak için yemek ye de, yaşamak için yediğim yemeği, tadı ve zevki de bana bırakın değil mi?

Karışmayın bizlere, bırakın seçelim yemeklerimizi, damak tadı da bir sanattır ve sanat görecelidir. İnsanların kafasında da sevdikleri yemeklerin bir listesi vardır, o güncellenebilir. Bugün bamya yemeyen, yarın hastası olabilir. Listemizi bize bırakın, biz düzenlemesini yaparız. Haydi buyurun, Yemek Seçmeyi Sevenler Derneği sizleri bekliyor :).

41 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir