0

Birbirini Kesen Adamlar

Artık memleket sınırları içinde olmayınca insanın hayatında bazı şeyler de değişiyor tabii.

Bunlardan biri de buraya geldiğimden beri hayatımda bir berberin ya da modern şeklini söylersek bir kuaförün olmaması.

Kanada’da saç kestirmek pek ucuz bir olay değil. Erkek saçı için 20 ila 40 dolar arasında bir para vermen lazım. Tabii öyle pek bir şey değilmiş gibi dursa da yıla vurduğunda uçup gidiyor. Kadınların saç olayına hiç girmiyorum, üzülürsünüz.

Biz de ne yaptık? Aldık 70 dolara çok başlıklı bir tıraş makinesi, başladık birbirimizi kesmeye. Benim saç kesimim de ahım şahım bir şey olmadığı için, üstüne üstlük önlerde açılmalar söz konusu olduğundan tak başlığı 3’e 2’ye vuralım gitsin diyerek eli makine tutan herkese yaptırabiliyorum.

İnsan bunun için niye 20 dolar ödesin? Buradaki yetenekli arkadaşlarımızdan Mert ,(adam kendi saçını şekilli kesiyor) bir bardak şaraba kestiğinde ise dışarıdan “vay saçını nereye kestirdin” yorumları bile alıyoruz.

Evde, iki büklüm küvette donla otururken kestirdim diye ayrıntı vermiyorum tabii.

İşi biraz daha gerçekçi hale getirmek için banyoya hoparlör koyup Müslüm dinliyor ve “Ne olacak bu Kanada’nın hali” , “Toronto FC dün nasıl yenildi kardeş” , “ benzine yine zam gelmemiş” muhabbetleri yaparak Türk berberi muhabbet özlemini de kendimiz karşılıyoruz.

Bazen kazalar olmuyor değil (Mert, Eray’ın saçını keserken makinenin başlığının düşmesi ve sıfır ile saça dalması mesela) ama bu kazalar bize yeni tecrübeler, alay konuları ve değişik saç stilleri kazandırıyor.

Şimdi düşün bakalım… Enseleri nasıl yapalım?

 

62 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir