0

Kulisten Şarkılar ve Güzel İnsanlar

“Tiyatro ile ilgilenenler egolarından dolayı hep kavga içindedirler. Onlar hep birbirinin kuyusunu kazar, düşürmeye çalışır, tek olsun isterler” gibi düşünceler vardır. Kimi yerde doğru olabilir ama bu inanışa da ‘alternatif’ olduklarını çoktan kanıtlamış insanlar var. Çünkü onların seyircilerinden ve birbirlerinden başka zaten kimseleri yok. Ne devlet desteği ne doğru düzgün sponsorlar. Bazen seyirciler de onları yalnız bırakıyor ve birbirlerinin ellerinden tutuyorlar, destek oluyor, oyunlar, etkinlikler düzenliyorlar. Yetmiyor, kendilerini bırakıp başkalarına da yardım etmeye, destek olmaya, yardım geceleri düzenlemeye çalışıyorlar. Kısacası onlar idealleri, hayalleri ve umutları için durmadan çalışıyor, durmak bilmiyorlar. Umarım bu enerjileri hiç bitmez. Biz de seyirci olarak destek oldukça bitmeyecektir ama bu başka bir yazının konusu.

alternatif-sahneler-kulisten-sarkilar-la-bugun-veda-ediyor-

Şimdi gelelim #KulistenŞarkılar kısmına. Yine bir iş birliği, yine yüce bir amaç ve yine insanın yüzünde kapıdan çıkarken gülümseme bırakan bir etkinlik. Tiyatro Hal, Emek Sahnesi, İkinci Kat, Kumbaracı50, D22, Sekizinci Kat, Sermola Performans ve Mekan Artı ‘nın ortak organizasyonu olan ve sezon kapanış konseri olarak lanse edilen Kulisten Şarkılar için The Mekan Taksim’deyim. Süper bir kalabalık ve kalabalık iyidir. Kalabalık demek, gecenin gelirinin gideceği aileye daha çok katkı demek. Ama en güzeli de bu kalabalığın bunun aslında gizliden bir yardım etkinliği olduğunu geldikten sonra orada öğrenmesi.

CHKpSFtUUAAM3H5Gecenin sunucusu Matmazel Coco. Gecenin eğlenceli olacağı sunumdan, havada uçuşan esprilerden belli. Sahneye çıkan ilk isimse Mert Fırat oluyor. Hem yakışıklı hem sesi güzel olan adamlara uyuz olduğum için yarım göz izliyorum kendisini (kendinde olmayan özellikleri kıskanan adam). Programım Acil Çıkış için bana röportaj sözü var, bunu yüzüne de söyleyeceğim. Mor ve Ötesi’nin efsane şarkısı “Bir Derdim Var”ın introsunu duyduğum an iki gözüm ve kulağım açık kendisini zevkle dinliyorum. Adam güzel söylüyor arkadaş!

CHK61HfWQAAx4VnŞimdi tek tek herkesi yazmak mümkün değil (yazar burada üşengecim diyor). Gelmeyenler neler kaçırdığını sosyal medyadan, son sosyal çılgınlığımız Periscop uygulamasından filan görmüştür. Gece de Aras Aydın, Barış Atay, Çiğdem Gürel, Funda Eryiğit, Genco Erkal (ki bana bir nazar boncuğu hediye etti, toparlak görünce beni ‘nazar değmesin tosunuma’diye herhalde:), Güvenç Dağüstün, Hakan Bilgin, Haki Bicici, Redd, Sarp Akkaya, Selen Öztürk, Selen Uçer, orkestrada Melez ve adı afişte olmayan bazı sürpriz isimlerle gece devam etti.

CHK6jynWcAE3oEM

Eğlendik mi eğlendik! Gecede emeği olan herkese, şarkı söyleyenlere, görevli olup koşturanlara, gelen izleyiciye teşekkür etmeli. Yeni sezonda görüşmek üzere güzel insanlar. Ve sanat… Sen ne güzel şeysin!

87 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir