0

Mutlu Aşk Şarkılarının Yalnız Adamı

Haziran olmuş, yaz gelmiş (aslında hava da tam emin değil ne olduğundan), kuşlar cıvıldıyor, insanlar renkleniyor, açık havada tek tek festivaller yapılıyor, gençler coşuyor. Hayır efendim, bende gencim ama açık havada, ayakta hunharca eğlenebilenlerden değilim. İçimdeki o coşku nedense lise yıllarında kaldı.

Salon insanıyım ben. Oturayım, dinleyeyim, dinlerken hayal kurayım. Uzun zamandır kenara koyduğum gMA(bugunbugece.com muhabir) sıfatımı da tabii ki bir salon konseri ile tekrar üstüme geçiriyorum.

Beni benden alması muhtemel olan bu salon konserinde kimler var peki: Anjelika Akbar ve Hakan Aysev. Bir yanda 400’dan fazla bestesi bulunan, Kazakistan’dan dünyaya açılmayı başarmış besteci ve piyanist Anjelika Akbar; diğer yanda ise sesiyle bardak çatlatabilecek olan adam ünlü tenor Hakan Aysev. İkisi bir araya geliyor ve bu konserin adı da “Mutlu Aşk Şarkıları” oluyor.

aa00124

Ruhumuz doyacak o kesin ama aynı zamanda gönüller de doyacak. Çünkü konserin geliri Ağrı Tezeren Köyü’ndeki çocuklara okul yapımı projesi için kullanılacak. O koltukta huzurla oturacaksın, mutlulukla oturacaksın sevgili müziksever.

Tek sorunum şu: Mutlu Aşk Şarkıları… Müzmin bir bekar olarak yanımdaki koltukta da büyük ihtimal müzmin bekar olan bir başka erkek arkadaşım oturacak gibi gözüküyor. Belki 3 Haziran akşamı 20’de İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan bu konsere kadar, bu şarkıları beraber söyleyeceğimiz birini bulurum belki, ne dersiniz? :)

 

İşin şakası bir yana (Yazıyı evlenme programına çevirdin be Evren!) hem müzikal bir ziyafet çekmek hem de Ağrı’da yapılacak okula katkıda bulunmak istiyorsanız yer-zaman ikilisi bir üst paragrafta. Müzikle kalın!

1424543587824

49 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir