0

#FotoHikaye #AMAÇ

Yaratıcı, insanları yaratırken onların bu dünyadaki amaçlarını da kalbine gizlemiş olmalı. Bu öyle bir amaç ki onların sabah erkenden mutlu kalkmasını sağlayan, gece de gözlerine uyku girmemesine sebep olan bir amaç. Bulduklarında coşkuya kapıldıkları, başka bir şey düşünemez hala geldikleri bir amaç. Tabii bu kalpte bir yerde saklı olmalı.

Kimi hemen buluyor, yoluna devam ediyor. Kimi sancılı bir süreç geçiriyor, sonunda buluyor. Kimi hiç bulamadan ömrünü tamamlıyor. Kimi arıyor bulamıyor, kimi aramadan buluyor, kimi aradığının mükâfatını alıyor, kimi de bulduğunu sanıyor ve hayatı bir yanılgı içinde, “acaba mı lan” diye düşünerek geçiyor. O amaç işte, tek bir şeyde süper olduğun, yeteneğinin tümü. Bunu bulduktan sonra diğerleri de kendiliğinden geliyor.

Ama bu arayış, bu sancı, bu emin olamama, Çin malı bir amaç mı yoksa sağlam bir Japon malı mı bilememe hali, bu amaçsız uykusuzluklar… Sanırım bunların toplamına da hayat deniyor. Amacı bulana kadar da net bir ön yargı ile “bu hayat çok boktan lan!”oluyor. 10906545_10152783773493883_4599768963178571848_n

48 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir