0

Serbest Radikaller (müzik)

Üstümde bir atalet var. Canım sıkılıyor, eve gitmek istemiyorum. Ne yapacağıma dair de bir fikrim yok. Sanki adaşım Evren durumu anlamış gibi bir mail bildirimi geldi. BKM Mutfak’ta “Serbest Radikaller” grubunun konserine davet ediliyorum. Ne yapacağının kendi kendine birden belli olması da mis gibidir.

21 civarı Mutfak’ın yolunu tutuyorum. Serbest Radikaller sahnede. Bir gitar, bir bateri, bir trompet, bir darbuka ve bir çello; güzel bir kombinasyon. Birlikte çalmaya başladıklarında, kendi bestelerini ve coverlarını ortaya koyduklarında “güzelll” kavramım bir kez daha pekişmiş oluyor o anda.11

“Bir gün ilacın prospektüsünde ‘Serbest Radikaller vücudun bağışıklık sistemini çökertir, kansere neden olur” gibi bir cümle okudum ve kafamda şimşek çaktı. Serbest Radikaller, Orient All Music, reggy çalıyoruz ama bir yandan 7/8 türkü, hicazı da severim hani.”diyor grubun kurucusu Jehat Hekimoğlu. Böylece grubun isminin de nasıl çıktığını öğrenmiş oluyorum.

İyi bir sahne performansının sırlarından biri benim için sahnede eğlenebilmektir. Özellikle Jehat hem söylerken hem çalarken inanılmaz eğleniyordu. Bu eğlenceyi bize de sataşarak arttırdığı için hem biz dinlediğimiz, orada olduğumuz için; o da hem yaptığı işten hem de bizim eğlenmemizden mutlu oluyordu. Sahnede kaldıkları süre içinde bunu anlamak zor olmadı.

Yaptıkları doğaçlamalar, Aşık22 Veysel coverları her an her şeyi, her şarkıyı farklı bir biçime sokup bize sunabileceklerini gösteriyordu ki sundular da. Sayelerinde güzel bir akşam geçirdik. Bir gün canlı müzik performansı için arayışınız olursa veya isimlerine bir yerde rast gelirseniz rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

124 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir