0

#DoğaçlamaRuhu Bizi Bırakma!

Kalp bölünmesi var bende. Yarısı Eskişehir’de yarısı İstanbul’da olmak üzere bütünleşemeyen bir kalbe sahibim. Acı çektirmiyor, şikayet de etmiyorum ama bazı zorlukları olduğu bir gerçek.

2.Eskişehir Doğaçlama Tiyatro Festivali bu akşam sonra erdi. Bense iki şehirde yaşamaya çalışan biri olarak ev sahibi olduğum bu festivalde konuk gibiydim. Sevgili Alegoriklerime neredeyse hiç yardım edemedim, onlarla koşamadım, festival için yoğun bir emek harcayamadım.

Bu yüzden bu yazıda başta kadim dostum, yakında Kanada’ya uğurlayacak olduğum, bunun için onun adına sevinsem de içimin biraz da buruk olduğu Erayıma (ki deliler gibi çalıştı) sonra grubumuzun nadide çiçeklerinden olan yorgun savaşçım-kıvırcığım Elçin’e ve artık gerçek bir Alegorik olan İpek’e, her yerde her ortamda her türlü vakit geçirmeyi sevdiğim canlarım Alican, Atılay, Cem, Ferhat, Koray, Semih, Yaver ve Yiğit’e, harika fotoğraflar çeken Burak’a ve emek veren herkese çok teşekkür ederim. Yanınızda olamadığım, sahneye çıkmakla yetindiğim için de özür dilerim.

Kendime adıma konuşursam süper bir festivali daha geride bıraktık. Her gittiğim yerde söylüyorum zaten. Sahnede olanlardan çok sahne dışında olanlar beni daha çok mutlu ediyor. Atölyeler yapmak, bilgi paylaşmak, öğrenmeye, gelişmeye aç olduğumuzu göstermek, yakınlık kurmak, doğaçlama adına bir şeyler yapmak süper.

Ve bu festivalde  yeni grupları tanımak, arkadaş olmak, kahvaltı etmek, akşam bir şeyler içmek, gece 4’te sahneye gidip hadi +18 doğaçlama yapalım rahatlayalım demek, Koray hocadan, Curtis’ten bir şeyler öğrenmek, Lider ile milleti çekiştirmek, Burak ve Anıl’ı izlerken ayrı bir zevk almak (hemen yanlış anlamayın oğlum aa), Alper abi ile her konuda konuşabilmek, Nalan abla ile karşılıklı oynamak, Berkant’a takılmak, Alternatipler ile doğaçlama- metinli tiyatro ayrımı konusunda konuşmak- anlaşmak, Minval grubunun enerjisini, Zımbırtı grubunda ise İzmir’de ilk kez festivale katılan Alegori’nin heyecanını görmek, sahnede yer almasalar da desteklerini ve ilgilerini esirgemeyen Hipnoz, Diyalektik ve Masal’ı her daim yanımızda hissetmek, Mayday’in üst katını kapatmak, Karmaşa’da kahvaltı edeceğiz diye karmaşa çıkarmak ve gülmek ,çok gülmek, baya baya gülmek harikaydı, unutulmazdı.

İyi ki doğaçlama tiyatro yapıyorum dediğim ve iyi ki kendi içine kapanık bir grup değiliz diye düşündüğüm bir festival daha böylece bitti. Tabii ki şimdilik ve Eskişehir’de olmak üzere. Yoksa bunları yaşayacağımız- yaşadığımız daha çok festival-buluşma var.

Gelen herkese, tanıdığım herkese, sarıldığım, elini sıktığım, iletişim kurduğum, emek veren, hayatıma saniyelik bile olsa dokunan herkese teşekkür ederim. Nice festivallere. #dogaclamaruhu hep yanımızda olsun.

Sizi seviyorum :)

1909350_767562833284287_3037793248595286926_o

 

200 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir