0

Başarı “Tesadüf” Olamaz

Hayal kurmak, hayali her gün kafanda yaşatmak, onunla yatıp kalkmak ve sonunda o hayalin elle tutulur bir gerçeğe dönüşmesi.

Beşir’de böyle mi oldu bilmiyorum ama Ekşi Sözlük’te asker arkadaşı olduğunu iddia eden bir yazar: “ 2007 yılında İzmir’de beraber askerlik yaptığım asker arkadaşımdır. O dönemlerde albüm yapmak gibi bir hayali vardı. Kendi sözlerini yazar besteler yapar ve bir gün albüm çıkartacağım derdi.  Zira askerliği boyunca da moral ekibinde solistlik yapıtı. Yıl 2013 oldu ve bana bir mail attı, albümünü tamamlamış, klibini çekmiş ve artık her şey hazırmış. Yolu açık olsun, hayatında başarılar diliyorum” diyor.

Askerden döndükten sonra hiç boş durmamış ve öncelikle KRL adını verdiği bir müzik şirketi kurmuş. Kendi hayali için çalışırken birçok ismin de hayaline katkıda bulunmuş ve şirket olarak albümlerine ev sahipliği yapmış.

İnsan bir şeyi iyi yapmak istiyorsa sabırlı olacak, işin olgunlaşmasını bekleyecek. Beşir’de bu süre 6 yıl sürüyor ve sonunda “Tesadüf” isimli albümü piyasada yerini alıyor. Albümün çıkış parçası “Buhran”. Çalıştığım Pal Fm dahil birçok radyo sahipleniyor Buhran’ı ve dolayısıyla dinleyenlerin de diline dolanmaya başlıyor. “İnsan sevince nedense hep affediyor” gibi şarkının bazı sözleri başkasına mesaj göndermek isteyenlerin sosyal medya hesaplarında yerini alıyor.

Tesadüf albümü 10 şarkı ve bir dans düzenlemesinden oluşuyor ve işte bu albümün 29 Nisan Salı gecesi Jolly Joker İstanbul sahnesinde yapılan lansmanında bende yerimi alıyorum.

Jolly Joker’de ortam çok güzel. Zaten İstanbul’un sayılı güzel canlı performans merkezlerinden biri. Önce sahneye bir dansçı hanımefendi çıkıyor. Kısa bir Flamenko gösterisi ile gözlerimizin pasını alıyor. Hemen ardından da Beşir sahneye çıkıyor ve “Buhran” ile başlıyoruz.

Hem albümden şarkılar hem de kendi yorumuyla bildiğimiz popüler şarkılar ile Beşir topluluğu coşturuyor. En güzel yanlarından biri de sanatçı arkadaşlarının gece boyu sahneye çıkması ve ona eşlik etmesi oluyor.

Beşir, sahnede sanki orada bulunan herkes dün akşam evde parti yaptığı arkadaşlarıymışçasına rahat. Sık sık  eğlenip eğlenmediğimize dair geri dönüş alıyor bizden. Her olumlu cevap neşesini arttırıyor. Bende sahnede rahat olan adamı ayrı bir severim, kendimi izlerken huzurlu hissederim ve bunu kasmadan yapmak oldukça zordur. Kendini hiç kasmadığı için ayrıca tebrik etmem gerekir kendisini.

Öyle böyle şarkılar arka arkaya gelip geçerken  ben ortada ayrılmak zorunda kalıyorum. Malum sabah programcısı erken kalkmak zorunda ve uykusuz yayıncı dinleyici için hiç çekilesi değil. Gecenin sonunu göremedim ama eminim ki herkesin mutlu ayrıldığı bir konser oldu. Emeği olan herkese teşekkürler.

 

Buhran şarkısı video klibi:

 

 

75 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir