0

Yok Artık

Eskişehir’in yerel yapım şirketi BNG Prodiksiyon’un sahibi Murat Gökçe düşünmüş, “Eskişehir’in kendine ait yerel bir dizisi olsa, ne güzel olur” diye. Düşündükten kısa süre sonra da oturmuş ve başlamış seneryo yazmaya. Sonunda “Yok Artık” adlı sitcom dizi film ortaya çıkmış.

Yok Artık, bir gençlik komedisi. Bir otobüs yolculuğunda yolları kesişen, emlakçıda tekrar karşılaşan ve emlakçının oyunuyla aynı eve çıkmak zorunda kalan iki gencin, Kerem ve Tolga’nın hikayesini esprili bir dille anlatıyor. Bu iki gence Kerem’in amca oğlu Sinan’ın ve üst komşuları Şirin’in de katılmasıyla ortalık iyice şenleniyor.

Yok Artık dizi filmi benim için bir ilk olacak. Çünkü benim ilk dizi film oyunculuğu maceram. Dizide ben Kerem rolünde karşınızda olurken, doğaçlama gösteri ekibimiz Alegori’den oyuncu arkadaşlarım Yaver Coruk; Sinan rolüne, Tuğba Ersöz ise Şirin adlı karaktere can verecek.

Eskiden TV’de izlediğim dizileri hunharca eleştirirdim. Tabii koltukta yayılıp ahkam kesmek çok kolay. Fakat bu diziye başladığımdan beri Flash Tv’deki çok ilginç seneryo ve oyunculuklara sahip yapımlara bile çok büyük saygı duyamaya başladım. Çünkü bu işler gerçekten çok zormuş.

Biz doğaçlama oyuncuları sahneye çıkarız ve oynarız. Her şey orada biter. Kimse bir dediğini tekrar etmek zorunda değildir. Hatalar anında kaybolur, geri dönüşü yoktur. Fakat kamera hata, dil sürçmesi vs kabul etmiyor. Sık sık tekrarlanan sahneler, değişik kamera açılarına geçildiğinde az önce yaptığınız her hareketi, söylediğiniz her sözü aynı tonda, aynı mimiklerle söyleme zorunluluğu insanı bitiriyor. Hele çekimler sabaha sarktığında, 18-20 saat sürdüğünde beyin iflas ediyor ve kafada ne yaptığın hareket ne de replik kalıyor.

İşte bu alışma evresiyle, bazı teknik aksaklıklarla üç hafta gibi bir sürede ilk bölümü bitirdik ve 6 Ocak Cuma akşamı Taşbaşı Kültür Merkezi’nde galamızı gerçekleştirdik. Ufak tefek eksikliklerimiz olmuş fakat ilk bölüm için gayet olağan. İkinci bölümden itibaren daha hızlı çalışacağımızı ve tüm aksaklıkları halledeceğimizi düşünüyorum.

Yok Artık, çok yakında yerel bir kanalımızda ve internette karşısınızda olacak. İleride ulusal bir kanalda da karşınıza çıkabilir. Başrollerden biri olan Kerem rolüne beni layık gören yönetmenimiz Murat Gökçe’ye, yönetmen yardımıcımız Yıldıray Yıldırım’a ve sette emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.Eskişehir’in ilk yerel dizisi Yok Artık, şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Sizi kahkahalara boğması dileği ile.

596 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir