0

2011 Giderken

Ne kadar kötü, ne kadar zorlu bir yıldı 2011. Bir tane mi güzel şey hatırlamam bu yıla dair. Hem kendi hayatımda hem de ülkemizle ilgili hiç de hoş şeyler olmadı geçen 365 gün boyunca. Ya da oldu da kötü şeyler o kadar çok ki iyi şeyleri hatırlayamıyorum.

2011’de kadınlarımız ölmeye devam etti. Koca şiddeti hiç azalmadı. Evde öldürmeyi başaramayan adliyede öldürdü, sokakta öldürdü, otobüs durağında öldürdü. Hiçbir şey gözü dönmüş kocayı, sevgiliyi durduramadı.

2011’de Van sallandı. Binlerce kişiyi yine deprem değil binalar ölürdü. Binalardan kurtulanları ölüm çadırda yakaladı. Kimi üşüyerek, kimi yanarak bu hayata veda etti. 2011’de devlet yine sınıfta kalmış oldu.

2011’de kafamızı dağıtmak için, gündemden uzaklaşmak için baş vurduğumuz futbol yara aldı.  Şike iddiaları seyir zevkimizi yok etti. Milli takımımızın 2012 Avrupa Şampiyonası’na kalamaması bizleri üzdü.

2011’de terör durmadı, ırkçılık alevlendi. Şehit sayısı arttı, Türk ile Kürdün arasını açmak isteyenlerin sesi çok çıkmaya başladı. Doğu’daki çocukların bilgisayarda savaş oyunları oynaması yasaklanırken bölgede oynanan oyunlarda level yükseldi. Birileri yanlış istihbarat verip, 30 küsur vatandaşımızın ölmesine sebep olup, hem devleti hem orduyu küçük düşürmek istedi.

Yani kısaca 2011 unutulmak istenen bir yıl oldu. 2012’nin güzel ve hatırlanası geçmesi dileği ile. Mutlu Yıllar…

 

62 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir