0

Nihat Doğan Vs Fazıl Say / Sanatlarıyla Değil Yaptıklarıyla Gündemde Olanlar

Nihat Doğan’ı Türkiye için bir renk olarak görürdüm. Kendisi söylediklerinde, yaptıklarında her ne kadar ciddi olduğunu söylese de bana ek iş olarak stand-up yapıyormuş gibi gelirdi. Farkındaysanız geçmiş zaman kullanıyorum çünkü artık yetti.

Nihat Doğan’ın baştan sona bildiğiniz bir şarkısı var mı, ya da ismini bildiğiniz kaç şarkısı var? Kendisine sorsanız sanatçıdır ama onu asla yaptığı işlerle ortada görmeyiz. Ya bir yarışmaya girmiş olay çıkarmıştır, ya çoook özlü bir söz söyleyip bizi bizden almıştır ya da başka bir ünlüyle gereksiz yere polemiğe girmiştir. İşte Sayın Doğan budur, bu kadardır.

Kendisi son icraatı olarak Twitter’a girdi. Girer girmezde ünlü piyanist Fazıl Say’a çeşitli hakaretlerde bulundu.  Hemen o attığı twitleri de size sunayım:

“Vatansever!!! Saray klavyecisi Fazıl Say’ın PKK’yı kınamaması ne garip şey anne…”

“ ‘SAY’ Farsça’da köpek demekmiş. Söyle Fazıl, sen kimin “SAY”ısın?”

Çok da şaşırmadınız biliyorum. Çünkü kendisinin icraatları sakal gibidir, siz kestikçe daha gür çıkar.

Peki, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ne yaptı? Tabii ki her zaman ki gibi cevap vermekte gecikmedi. “Otelde telekız döverek sex skandali yaratan arabeskçi survayvirdan din,iman,vatanseverlik,müzik,insanlık vs öğreneceğimiz günmüş…”şeklinde bir twit atarak geçtiğimiz aylarda yaşanan  skandala dikkat çekti.

Fazıl Say’da ilginç bir adam. Kendisi sanat alanında çok büyük işler yapıyor fakat biz yine en çok onun polemiklerini duyuyoruz. Yahu sen koskoca Fazıl Say’sın neden cevap verirsin ki? Bazen kendisi görüşlerini açıklamaktan çekinmez ki -ben çoğuna katılmam- hakkıdır, özgür düşüncesidir. Ama neden böyle saçma laf dalaşmalarına girer anlamam.

Uzun lafı kısası ben sanatçının sanatıyla konuşulmasını isterdim. Tabii böyle bir şeyin Türkiye’de gerçekleşebilmesi için bilinçli sanatçılara ve uzunca bir vakte ihtiyacımız var. Klasik bir cümle de olmazsa olmazımızı da unutmayalım “Eğitim Şart!”

 

 

121 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir