0

“Bize Hiçbir Şey Olmaz” Kafası

Korkuyorum “bana hiçbir şey olmaz” şeklinde düşünen insandan. Çünkü biliyorum ki o düşüncenin, düşüncenin sahibine olduğu kadar bana da, etrafına da zararı var.

Böyle düşünen insan bayram tatiline çıkarken hız yaptı arabasıyla. Hız yaptığı için kaza yaptı, sakin sakin yolunda giden insanların hayatıyla oynadı. Hem intihar etmiş hem de cinayet işlemiş oldu.

Böyle düşünen insan Bayram Oteli’nin binasına insanların girmesine göz yumdu. “Bir daha deprem olmaz, evlerinize rahatlıkla girebilirsiniz” dedi. Böyle düşünen insanlar yüzünden öldü o binadaki insanlar. Bu yüzden öldü hiç tanımadığı insanlara yardım etmeye gelmiş olan Japon Doktor Miyazaki.

Bir de her şeyi ama her şeyi Allah’a havale eden insan türü var. O da korkutuyor beni. Deniz kumu kullanıp, demirden çalarak bina yapıyor “Allah korur” diyor utanmadan. Aynı şekilde hasarlı olduğunu bildiği binaya girip oturan, “Ben çadırlarda sürünemem, Allah beni korur” diyen insan da var. Fakat anlamıyor ki Allah ona düşünmesi için beyin vermiş. Sen o beyni kullanacaksın, “Bu bina hasarlı, oturmak tehlikeli” diyip içine girmeyeceksin. Allah sana o beyni, düşünme becerisini vererek koruma altına almış seni.  Daha nasıl bir koruma beklersin ki?

Ne zaman vazgeçeriz “Bana bir şey olmaz” düşüncesinden? Ne zaman kullanmaya başlarız aklımızı? Gerçekten çok merak ediyorum! Ne zaman he, ne zaman?

 

 

91 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir