0

Düğün Cumhuriyeti

Sosyal medyaya bakıyorum da “Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını iptal eden iktidar, düğünden düğüne koşuyor” diyorlar. Arkadaşlar ayıp ediyorsunuz!

Düğün bizim ülkemiz için çok önemli bir aktivitedir. Düğün yani evlilik olmazsa ne olur? Bekâr erkekler çoğalır. Çok fazla bekâr erkeğin bulunduğu ülke kötüdür, kakadır.

Düğün olmazsa üç çocuk olmaz. Üç çocuk olmazsa nüfus yaşlanır. Yakın zamanda çalıştıracak, canını çıkaracak genç insan bulamayız valla. Ülkemiz İngilizce öğretmeni, büyükbaş hayvan ithal ettiği gibi genç insan ithal etmek zorunda kalır.

Genç nüfusun olmadığı, bekâr erkeklerin virüs gibi çoğaldığı bir ülke de Cumhuriyet kutlaması olsa ne olur olmasa ne olur değil mi? Onun için iktidarımız düğünlere katılarak evliliği ve üç çocuğu teşvik etmiştir, yararlarını göstermiştir. Hatta yakında “Evliliği ve Üç Çocuğu Teşvik Bakanlığı” kurulacaktır.

Siz de benim gibi iktidar ile böyle fantastik bir empati kurar, onlar gibi düşünebilirseniz ancak böyle bir sonuca varabilirsiniz. Geçmiş Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Van’a Gitmek

“Acınızı paylaşıyoruz” diyoruz ama o acıyı hissetmiyoruz. Depremi daha önce yaşamış olanları ayrı tutuyorum tabi. Fakat uzaktan her şey bir film gibi görünüyor insana. Van’da geçen, konusu deprem olan bir film. Deprem olur, binalar yıkılır, insanlar ölür. Üzülürüz, ağlarız ve sonra kendi hayatımıza dalar gideriz. Her felaket için bu böyle ne yazık ki.

Onun için gidip görmek lazım bazen. Acıyı hissetmiş olanla dertleşmek, ağlayan çocuğun gözyaşını ellerinle silmek, birinin derdini yüz yüze konuşarak çözmeye çalışmak gerek. Ancak o zaman anlarsın bu acının nasıl bir şey olduğunu, yüreğinde hissedersin tüm gerçekleri.

 

 

65 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir