0

Geçen Haftadan Notlar


Kış yaklaşıyor ve yazın artan terör olayları yavaş yavaş dinmeye başlıyor. Buradan anlıyoruz ki terör yaş, din, ırk ayırmazken mevsim ayırıyor. Fakat bir terör durumu daha var ki ne yaz ne kış fark etmiyor. Kadına şiddet teröründen bahsediyorum. Neredeyse her gün görmeye alıştığımız şehit haberleri gibi kadına şiddet ve ölüm haberleri okuyoruz. Ve ne yazık ki iki teröre de çare bulamıyoruz.

Bienal

Sonunda bir fırsat bulup İstanbul İsimsiz Bienali’ni gezdim. İçinde harika eserler, çok anlamlı işler var. Fakat bazı eserlerde vardı ki kendime “bu nasıl sanat yahu, modern de olsa bu kadar olmaz” dediğim oldu. Sanatçımız almış bir karpuzu, sağından solundan kesmiş ve koymuş yere. Rehbere sordum “bu karpuz neyi anlatıyor” diye. “Karpuzun tepesi kesik, kırmızı görüyorsunuz. Bu kırmızı sanatçıya devrimi anımsatıyor, devrim kırmızısı bu” dedi. Bu açıklamadan sonra modern sanatın ne kadar derin ve sonsuz olduğunu anladım, galiba…

Zam

Bundan bir önceki yazımda doğalgaz ve elektrik zamlarına değinmiştim. O haftadan bu haftaya zamların ardı arkası kesilmedi. Alkol, tütün, otomobil ve cep telefonu da zamdan nasibini aldı. Çünkü bunlar özel tüketimdi ve vergisi hunharca alınmalıydı. Tamam, her şeyi anladım da 21.yüzyılda, iletişim çağında cep telefonu nasıl hala özel tüketim oluyor onu anlamıyorum. Artık internetin bile özel tüketimden çıkması gerektiğini tartışmamız gerekirken hala cep telefonunu konuşuyoruz!

 

42 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir