0

Bir Erkeğin Savunması

Ben erkeğim! Bazı su götürmez gerçeklerim var. Belki hiç değişmeyecek, belki bir gün değişecek.

Ben erkeğim! Evde kral benim. Ben ne istersem o alınır, ben ne istersem o izlenir. Benim istemediğim hiçbir şey evde olmaz, olamaz.

Ben erkeğim! İşte patron benim, bütün patronlar benim. Güç sahibiyim. Duygusallığa gelemem, duygusal olunmasına izin vermem. Bu yüzden kadın çalışanlara tahammül edemem. Eğer iş yerimde bir kadın tacize uğruyorsa, kadını suçlu bulurum. Kim bilir ne giydi, ne dedi de personelimi tahrik etti!

Ben erkeğim! Yasaları çıkaran benim, iktidarda ben varım. Mecliste çoğunluk her zaman bende. Kadınların ülkeyi yönettiğini düşünebiliyor musunuz? Tam bir kaos. Kadınları koruyan yasalardan da uzak dururum. Kadın evinde oturmalı, çocuklarına bakmalı. Kadınların koruyucusu yasalar değil, evindeki kocasıdır.

Ben erkeğim! Polis de benim, güvenlik görevlisi de. Karımı dövende benim, başkasının karısı polis merkezine dayak yediği için geldiğinde onu tekrar evine gönderen de benim. Bazen geri gönderdiklerimizi kocaları öldürüyor ama olsun. Arada olur böyle şeyler.

Ben erkeğim! Medyada patron da benim, köşe yazarı da benim. Kadınlarla ilgili haberleri yayınlamayı sevmem. Kadın dövmek ne zamandan beri haber değeri taşıyor ki? Köşe yazarlarımın kadınlarla ilgili olarak sadece seks kokan yazılar yazmasını isterim. Okuyucu sayımız artıyor o zaman.

Ben erkeğim! Canım sıkılırsa aldatırım. Arkadaşlarım bunu garipsemez, destek olur. Ama karım aldatırsa öldürürüm onu. Hem adı çıkar, o….. der herkes. Öldüremesem de bu leke ile yaşasın o…..

Ben erkeğim! Düşünen kadınları sevmem. Çok konuşan kadınları sevmem. Kadınlardan emir almayı sevmem. Kadınların verdikleri kararlara katlanamam. Patronum bir kadın olacaksa, işsiz kalmayı tercih ederim.

Ben de bir erkeğim! Tek farkım yukarıdaki gibi düşünemiyorum. Yukarıdaki düşüncelere katlanamıyorum. Ya ben erkek değilim, ya da yukarıdaki düşünceye sahip milyonlarca erkek insan değil. Türkiye’deki hatta dünyadaki bu zihniyeti anlayamıyorum. Irkçılık bitti diyorlar ama ırkçılık da neymiş; böylesine büyük bir cinsiyetçilik varken!

.

 

124 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir