0

Neva-Dalım ve KETİ

 

Neva ve Dalım

Geçtiğimiz haftalarda bu köşede isyan etmiştim sevgili okur. “Eskişehir’de gidilecek mekan bulamıyorum, hepsinde bangır bangır müzik, müzik sesinin yüksekliğinden muhabbet edemiyoruz. Hep aynı şarkıları çalan, konser verirmiş gibi mekanları inleten canlı müzik grupları var. Artık gına geldi, artık yeni bir şeyler arıyorum.” diye söylenmiştim.

İsteğim gerçek oldu. Hem de bu isteğimi iki arkadaşım gerçekleştirdi. Neva ve Dalım. İsimleri sahne ismiymiş gibi duruyor ama değil. Nüfuslarından kontrol ettim, yüzde yüz çalışıyor! Pardon, “yüzde yüz doğru” diyecektim.

Onları Haller Gençlik Merkezi’nde ilk dinlediğimde hayran oldum. Neva’nın sesinin güzel olduğunu bilirdim ama böylesini de beklemiyordum. Dalım’ın akustik gitar ile verdiği tınıları Neva sesiyle alıyor, şekil veriyor ve dinleyicilere fırlatarak herkesi sersemletiyordu. İlk şarkıdan sonra öylece onları dinliyorduk.

Onları dinlemekten öte artık arkadaşlarla huzurla muhabbet de edebiliyoruz. Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve birkaç dilde daha şarkılar çalıp söylüyorlar. Hatta ZAZ’dan çaldıkları şarkılar harika. Gözümüzü kapasak ayırt edemeyiz. Ekim’de ZAZ’ın konserine gitmeyi planlıyordum ama pek de gerek yok. O kadar netim! Bunları arkadaşlarım olduğu için söylemiyorum. Onları tesadüfen bir mekan da dinlesem de o isyanımdan sonra bu yazıyı kesin yazardım.

 

Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok sevgili Eskişehirli. Her Pazartesi 21.00’de Barlar Sokağı’nda bulunan Public Tube’de sahne alan bu güzel insanları dinlemeye gitmeni önermekten başka diyecek bir şeyim kalmadı bu konu hakkında.

 

KETİ

Madem bu hafta müzikten gittik Eskişehir’de kurulan Keti grubundan bahsetmeden olmaz. Grup hakkında ayrıntılı bilgiyi Facebook sayfalarından alabilirsiniz. Benim burada bahsetmek istediğim bir oylama. Keti grubu, Fanta Stage yarışmasına besteleriyle katıldılar ve finalist olmayı başardılar. Eskişehir’i temsil eden bu grubu oylarımız ile desteklemeliyiz sevgili okurlar.

Facebook’taki Fanta Stage sayfasına girerek Keti’nin Manga ile düet yaptığı “Pişmanlık” şarkısını dinleyebilir, onlara oy vererek destekleyebilirsiniz. Genç yetenekleri, başarılı grupları yalnız bırakamamak gerekir diye düşünüyorum.

Not: Bu arada kurucularından ve oyuncularından biri olduğum Eskişehir’in İLK Doğaçlama Tiyatro Ekibi ALEGORİ’de önümüzdeki Çarşamba’dan itibaren, Her Çarşamba 20.30’da eğlencesiyle, komedisi ve bol kahkahası ile Public Tube’de olacak.

 

Herkese iyi pazarlar.

 

178 views

evrenbaser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir